قوانین و مقررات

الف)تعاریف

 1.     محصول: عبارت است از کلیه کالاها و فناوری های قابل ارائه در فن بازار که به اختصار محصول نامیده می شود.
 2.     خدمات: عبارت است از کلیه خدمات آموزشی و مشاوره و خدمات آزمایشگاهی و صنعتی و فنی قابل ارائه در فن بازار که به اختصار خدمات نامیده می شود.
 3.     مالک محصول/خدمات: عبارت است شخص حقیقی یا حقوقی صاحب امتیاز بهره برداری از محصول/خدمات و یا وکیل قانونی وی.
 4.     قرارداد/توافق نامه: سندی است که بین مجری و کارفرما به منظور تحویل محصول مشخص و یا ارئه خدمات مشخص منعقد می­گردد.
 5.     کارفرما: عبارت است از فردی حقیقی و یا حقوقی که درخواست انجام فعالیتی مشخص و یا دریافت محصول/خدمات معینی را دارد.

 

ب) قوانین عمومی

 1.   تمامی محصولات/خدماتی که در سایت، عرضه یا درخواست پیگیری می شود نباید شامل هیچ گونه منع معاملاتی و تبلیغاتی در جمهوری اسلامی ایران باشند، در غیر اینصورت عواقب آن صرفا به عهده مالک است.
 2.     کلیه فعالیت های صورت گرفته در این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از قضائی، حقوقی، سایبری و ... می باشد، بدیهی است در غیر اینصورت کلیه عواقب آن به عهده کارفرما می باشد.
 3.     فقط مالک محصول/خدمات حق ارائه محصول/خدمات خود به فن بازار را دارد و ارائه آن به فن بازار توسط شخص حقیقی/حقوقی به معنی داشتن حق مالکیت آن می باشد، در غیر این صورت تمامی عواقب بر عهده ارائه کننده می باشد.
 4.     ارائه محصول/خدمات به سایت فن بازار به معنی اعطای مجوز جهت انتشار عمومی آنها به فن بازار است و فن بازار هیچ گونه مسئولیتی در خصوص افشاء اطلاعات نخواهد داشت.
 5.     در این سایت محصولات(فناوری ها) در 3 رده بلوغ فناوری شامل ایده اثبات شده در تئوری، ساخت نمونه آزمایشگاهی و ساخت نمونه تولیدی، عرضه می گردد. مسئولیت انطباق رده ارائه شده با محصول پیشنهادی بر عهده کارفرما می باشد.
 6.     سایت فن بازار ممکن است، لینک هایی را به سایت های دیگر در سایت خود قرار دهد که این سایت ها تحت کنترل فن بازار نیستند، لذا هیچ مسئولیتی در قبال محتویات این سایت ها و لینک های دیگری که ممکن است در این سایت ها باشد متوجه فن بازار  نمی­باشد.
 7.     کلیه محتویات سایت فن بازار، اعم از طرح، ایده، عکس، متن و ... شامل قانون "حق تکثیر" شده و به این سایت تعلق دارد، بدیهی است در صورت هرگونه کپی برداری، بدون صدور مجوز های لازم از طرف مدیریت فن بازار، صاحبان امتیاز فن بازار و مالک محصول/خدمات، حق پیگیری موضوع را در مراجع قضایی دارند.
 8.     فن بازار دارای سایت انحصاری بوده و هیچ گونه نمایندگی و یا سایت موازی ندارد. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب جهت پیگرد از طریق کانال های ارتباطی سایت به فن بازار اطلاع داده شود .
 9.     تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجراست و در صورت بروز هر گونه موارد غیر مترقبه فن بازار هیچ گونه مسئولیتی ندارد .
 10.     مسئولیت فن بازار محدود به معرفی محصول/خدمات می باشد، سایر مسئولیت های حقوقی برعهده طرفین عرضه کننده و تقاضا کننده مطابق با قرارداد فی مابین آنها می باشد .

 

ج) قوانین مالی

 1. هزینه عرضه هر محصول/خدمات در سایت مطابق جدول زیر می باشد.

تعرفه های سامانه فن بازار

2.در صورت فروش هر کدام از محصولات/خدمات درصدی بین 5 تا 10% از مبلغ فروش به صورت توافقی دریافت خواهد شد.
3.برای معرفی شرکت ها در بانک فعالان فناوری مبلغ 10 میلیون ریال و برای معرفی آنها در صفحه اصلی و بانک فعالان فناوری به صورت توأم، مبلغ 50 میلیون ریال دریافت خواهد شد.
4.هزینه درج محصولات/خدمات در قسمتهای دیگر سایت پس از درخواست کارفرما، توسط تیم کارشناسی فن بازار تعیین می­گردد.
5.کلیه توافق نامه ها/قراردادهای فن بازار، تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می­باشد.

 

د)مدت توافق نامه

 1. در صورت عدم تعیین مدت تبلیغ محصول/خدمات و اطلاعات شرکت های فعال و .... در قرارداد، این مدت برای هر دوره، یک سال شمسی از زمان بار گذاری آن در سایت می باشد.

 

ه)اقدامات فن بازار

 1.     هر گونه ارتباط با سایت و دست اندرکاران آن توسط افراد حقوقی و یا حقیقی معلوم الهویه صورت می گیرد؛ بدیهی است که مشخصات شخصی افراد نزد فن بازار به صورت محرمانه نگهداری می گردد.
 2.     فن بازار به هر نحو که صلاح بداند اعم از تبلیغات و یا استخدام نیروی انسانی و یا شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی و ... محصولات/خدمات موجود در فن بازار را به بازار های هدف داخلی و خارجی که در نظر دارد معرفی می نماید.
 3.     پس از  درخواست توسط کارفرما، با توجه به اولویت، محصولات/خدمات مورد نظر وی بسته به طبقه بندی مورد نظر فن بازار در زیر منوی مربوطه در سایت بار گذاری می گردد.
 4.     در صورتیکه کارفرما خواستار شرایط خاصی از نظر محل و یا چگونگی ارائه تبلیغات برای محصول/خدمات خود، در سایت باشد، لازم است با مسئولین فن بازار تماس گرفته و هماهنگی لازم را به انجام برساند. فن بازار لیستی از گزینه های پیشنهادی خود را همراه با هزینه آن به کارفرما ارائه می نماید.
 5.     در قرارداد هایی که کارفرما جهت بار گذاری اطلاعات خود اعم از اطلاعات محصول/خدمات و یا اطلاعات مربوط به شرکت های فعال و .... به فن بازار وجه پرداخت نماید و در طول مدت قرارداد، مشکل پیش بینی نشده ­ای برای سرور های فن بازار پیش بیاید که اطلاعات کارفرما از دسترس عموم خارج گردد؛ فن بازار علاوه بر تلاش جهت برطرف نمودن مشکل، به تعداد روزهایی که اطلاعات کارفرما از دسترس خارج شده، به زمان قرارداد اضافه می نماید.

تبصره: در صورتی که در مشکل پیش آمده، قصور متوجه فن بازار باشد؛ فن بازار به عنوان جریمه، علاوه بر موارد مطرح شده در بند 5 از ماده(ه)، به تعداد روزهایی که اطلاعات کارفرما از دسترس خارج شده، به زمان قرارداد اضافه نماید(مجموعا دو برابر زمان از دست رفته را به قرارداد اضافه می نماید.).

 1.     فن بازار علاوه بر ارائه محصولات/خدمات در سایت فن بازار، جهت فروش و عقد قرارداد نیز تلاش می نماید.

 

خبر های جدید فن بازار